Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Robert Bellarmin, biskup i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Świerże Górne
Dziś jest: Piątek, 17 września 2021

RADOM

Od 16 sierpnia strefa parkowania obejmie ulice Waryńskiego i Wyszyńskiego

niedziela, 25 lipca 2021 09:57 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł
Na włączonych w styczniu bieżącego roku do Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego ulicach Waryńskiego i Wyszyńskiego opłaty zaczną być pobierane od 16 sierpnia. Dotychczas strefa tam nie obowiązywała, ponieważ spółka Wodociągi Miejskie prowadziła w tym miejscu roboty związane z wymianą podziemnych instalacji - mówi Dawid Puton, rzecznik MZDiK.

Od 7 stycznia bieżącego roku, na mocy uchwały Rady Miejskiej w Radomiu, zostały dołączone do SPPN trzy ulice: 25 Czerwca (między rondem Mikołajczyka a ulicą Żeromskiego), Malczewskiego (pomiędzy placem Kazimierza Wielkiego a ulicą Kelles-Krauza) oraz Niedziałkowskiego (między ulicami Żeromskiego a Kelles-Krauza). Opłaty zaczęły być na nich pobierane od 28 kwietnia - po zainstalowaniu nowych parkomatów. Formalnie włączono wspomnianą uchwałą do strefy również całe ulice Waryńskiego i Wyszyńskiego - dodaje rzecznik MZDiK. Ze względu na roboty Wodociągów Miejskich w Radomiu i związane z tym ograniczenia w ruchu wciąż jednak nie trzeba tam płacić za postój pojazdów. Zmieni się to od poniedziałku, 16 sierpnia 2021 roku. Wtedy przy obydwu drogach zostaną uruchomione parkomaty. Ulica Wyszyńskiego pozostanie jednokierunkowa w stronę Waryńskiego, bo po jednej stronie są miejsca postojowe. Powiększenie strefy nastąpiło na wniosek mieszkańców. W uzasadnieniu projektu uchwały napisano, iż ulice te stały się parkingiem zwłaszcza dla osób pracujących w miejscach objętych SPPN, uniemożliwiając ich mieszkańcom postoje pojazdów w rejonie miejsca swojego zamieszkania, natomiast innym kierowcom rotacyjne parkowanie. Rozszerzenie obszaru strefy o ulice sąsiadujące z tymi dotychczas nią objętymi ma pozwolić zwiększyć rotację samochodów, a tym samym spowodować, że prawdopodobieństwo skorzystania z wolnych miejsc parkingowych będzie znacznie wyższe - wyjaśnia Dawid Puton.