Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Stanisław Kostka, patron Polski              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Cecylówka, Kaplica Świętego Józefa
Dziś jest: Sobota, 18 września 2021

RADOM

Nabór do szkół średnich. Do 30 lipca trzeba dostarczyć dokumenty

niedziela, 25 lipca 2021 19:22 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Opublikowano listy kandydatów zakwalifikowanych do radomskich szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022. Połowa tegorocznych absolwentów szkól podstawowych - 1580 osób - będzie kontynuować naukę w 54 oddziałach liceów ogólnokształcących. Do techników zostało zakwalifikowanych 1226 uczniów. We wszystkich szkołach pozostało jeszcze 70 wolnych miejsc.

Uczniowie zakwalifikowani mają teraz czas do 30 lipca, aby potwierdzić wolę przyjęcia do danej szkoły. Powinni złożyć oryginał świadectwa ukończenia szkoły i oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe potrzebne będzie także zaświadczenie lekarskie zawierające orzeczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu.

Lista kandydatów przyjętych zostanie opublikowana 2 sierpnia, a następnego dnia rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca. Będzie się odbywała bezpośrednio w szkołach, które dysponują wolnymi miejscami. W oddziałach, które już zostały uruchomione zarówno w liceach, jak i szkołach zawodowych pozostaje ponad 70 wolnych miejsc. Nowe oddziały będą tworzone w zależności od zainteresowania uczniów.

Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych w rekrutacji uzupełniającej zostaną ogłoszone 16 sierpnia.

Tag: