Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Robert Bellarmin, biskup i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Świerże Górne
Dziś jest: Piątek, 17 września 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 232.

Wydarzenia

Jubileusz 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego! Będzie piknik i pokazy!

poniedziałek, 26 lipca 2021 12:40 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
fot. Radio Plus Radom
Magdalena Gliszczyńska

42. Baza Lotnictwa Szkolnego świętuje 10-lecie istnienia. Z tej racji odbędzie się Dzień Otwartych Koszar połączony z piknikiem wojskowym. Impreza pod honorowym patronatem Ministra Obrony Narodowej odbędzie się w sobotę, 31 lipca. Wstęp wolny.

 

To będzie nie lada gratka dla miłośników lotnictwa, wojska, podniebnych pokazów. - Chcemy świętować razem z mieszkańcami Radomia i okolic. Przygotowaliśmy szczereg atrakcji dla dorosłych i dzieci. Sporo będzie się działa w powietrzu i na ziemi - zaprasza mjr Rafał Łyżwa oficer prasowy 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego.

Tego Dnia zaplanowano uroczystą zbiórkę, pokazy lotnicze, wystawę statyczną sprzętu wojsk lądowych, a także występy artystyczne. Na scenie zaprezentują się: WOLANIANKI, LAW, NO CONTROL, QUEENS OF VIOLINS oraz gwiazda wieczoru RED LIPS. Wszystko portwa w godzinach od 10:00 do 18:00. Uroczysta zbiórka rozpocznie się o godz. 11:00.

 Podczas pikniku zaplanowano także pokaz walk grup rekonstrukcyjnych, atrakcje dla najmłodszych, wycieczki organizowane przez PPL na pas startowy, nie zabraknie stoisk promocyjnych.

Impreza połączona jest również z akcją prozdrowotną. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu zorganizuje pobór krwi, z kolei Radomski Szpital Specjalistyczny im. dr Tytusa Chałubińskiego zorganizuje punkt szczepień, gdzie będzie można zaszczepić się jednodawkową szczepionką J&J.

W zawiązku z pracami drogowymi prowadzonymi przez MZDiK na ulicy Lubelskiej nie będzie dostępnego parkingu. Dlatego organizatorzy proszą o wybór publicznego środka transportu. Tym bardziej, że Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu zorganizuje w tym dniu dodatkowe kursy autobusów, które z różnych miejsc miasta będą kursować na radomskie lotnisko.

O Dniu Otwartych Koszar, pikniku wojskowym i programie mówi mjr Rafał Łyżwa – oficer prasowy 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego. Z naszym gościem rozmawiała Magdalena Gliszczyńska