Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Robert Bellarmin, biskup i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Świerże Górne
Dziś jest: Piątek, 17 września 2021

RADOM

Seniorka straciła pieniądze! Uwaga na oszustów!

poniedziałek, 26 lipca 2021 18:22 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: pixabay/sabinevanerp
Elżbieta Warchoł
Radom szczepienia

Seniorka z Radomia padła ofiarą oszusta. Kobieta straciła swoje oszczędności. Aby ustrzec się przed oszustwami na tzw. wnuczka pamiętajmy, że nie należy przekazywać żadnych pieniędzy osobom, które telefonicznie podają się za członków rodziny lub proszą o przekazanie pieniędzy przez osoby pośredniczące – należy sprawdzić, czy jest to prawdziwy krewny, dzwoniąc do niego - radzi Justyna Leszczyńska z radomskiej policji.

W ostatnich dniach w taki sposób oszukano mieszkankę Radomia,  która uwierzyła w historię opowiedzianą przez telefon przez rzekomego członka rodziny. Do 81-letniej kobiety zadzwoniła kobieta podająca się za jej wnuczkę i poinformowała, że potrąciła dziecko. W związku z tym, aby nie trafić do więzienia potrzebuje szybko gotówkę. Kobieta uwierzyła w historię i przekazała przed blokiem obcemu mężczyźnie  podającemu się za adwokata jej wnuczki kilkadziesiąt tysięcy złotych. Policjanci prowadzą czynności w tej sprawie.

Bezwzględnie należy potwierdzić, czy dzwoniący jest osobą, za którą się podaje oraz czy rzeczywiście potrzebuje takiej pomocy. Pamiętajmy również, że zawsze o swoich podejrzeniach powinniśmy powiadomić Policję - podkreśla Justyna Leszczyńska. Szczególnie prosimy o czujność młodych ludzi, których starsi członkowie rodziny zamieszkują sami. Wytłumaczcie babciom i dziadkom jak działają oszuści. Ustalcie, że nigdy nie będziecie finansowych spraw załatwiać telefonicznie, a już z całą pewnością nie przyślecie po ewentualne pieniądze nikogo obcego. Rozmawiajmy z członkami rodziny o tego rodzaju oszustwach. Ostrzegajmy i mówmy, co należy robić w takich sytuacjach. Przypominamy, że o wszystkich podejrzanych sytuacjach należy natychmiast poinformować policję! - apeluje Justyna Leszczyńska z KMP w Radomiu.