Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Robert Bellarmin, biskup i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Świerże Górne
Dziś jest: Piątek, 17 września 2021

RADOM

Malował sprayem elewacje kamienic. Teraz odpowie przed sądem

poniedziałek, 26 lipca 2021 18:37 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Straż Miejska w Radomiu
Elżbieta Warchoł
Radom szczepienia

Operator monitoringu miejskiego obserwując 26 lipca rejon ulicy Traugutta zgłosił o godz. 2. 55 dyżurnemu Straży Miejskiej w Radomiu, że na wysokości numeru 45 młody mężczyzna maluje elewacje sprayem. Na miejsce zdarzenia dyżurny niezwłocznie zadysponował patrol interwencyjny Straży Miejskiej w Radomiu. Na widok zbliżającego się patrolu, mężczyzna podjął próbę ucieczki jednak na wysokości posesji przy ulicy Piłsudskiego 3 został ujęty i doprowadzony do pojazdu służbowego Straży Miejskiej. Miał przy sobie plecak z materiałami do malowania oraz pojemniki po sprayu. Dodatkowo przy elewacji budynku numer 45, strażnicy zauważyli jeszcze kilka opróżnionych pojemników po farbie w aerozolu. Na elewacjach budynków wymalowane były farbą duże napisy i rysunki. 16 letni młody mężczyzna przyznał się do pomalowania elewacji budynków - informuje Straż Miejska w Radomiu.

W związku z popełnionym czynem zabronionym ujętego 16 latka przekazano rodzicom informując o konsekwencjach prawnych wynikających z obowiązujących przepisów prawnych. O uszkodzeniach elewacji strażnicy powiadomili również właścicieli kamienic. W tym przypadku nieletnim zajmie się Sąd Rodzinny - informuje Straż Miejska w Radomiu.