Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Robert Bellarmin, biskup i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Świerże Górne
Dziś jest: Piątek, 17 września 2021

RADOM

Punkt szczepień drive thru przy ul. Dębowej kończy swoją działalność

środa, 28 lipca 2021 12:49 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Tylko do 31 lipca będzie czynny powszechny punkt szczepień drive thru przy ul. Dębowej w Radomiu. Powodem jego zamknięcia jest mała liczba osób, które chcą się zaszczepić przeciwko COVID. Po 1 sierpnia zaszczepić będzie się można w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym, Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym oraz w poradniach na terenie całego Radomia. Wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik:

Wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik zachęca mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej do szczepień przeciwko COVID:

Od 12 maja powszechny punkt szczepień przy ul. Dębowej razem z Gminą Miasta Radomia i Radomskim Szpitalem Specjalistycznym prowadzili żołnierze WOT. Dowódca 6 MBOT płk Witold Bubak:

Radomski Szpital Specjalistyczny będzie kontynuował akcję szczepień podkreśla dyrektor ds. pielęgniarstwa RSS Barbara Kwiatkowska:

W Radomiu uaktywniło się lobby antyszczepionkowe. W nocy na ulicach pojawiły się napisy zniechęcające do szczepień. Wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik:

W ostatnich miesiącach spadła dynamika szczepień także w Radomiu. W Radomskim Szpitalu Specjalistycznych wcześniej szczepiono tygodniowo 6 tys. osób, teraz to tylko ok. 1 tys. Dostępne są szczepionki wszystkich firm - mówi dyrektor ds. pielęgniarstwa RSS Barbara Kwiatkowska:

Kierownik punktu drive thru przy ul. Dębowej starszy chorąży sztabowy Dariusz Nowak:

Aby zaszczepić się wystarczy tylko zgłosić się do wybranego punktu. Trzeba posiadać dowód osobisty.