Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Stanisław Kostka, patron Polski              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Cecylówka, Kaplica Świętego Józefa
Dziś jest: Sobota, 18 września 2021

RADOM

Zatrzymano sprawców rozboju w centrum Radomia

wtorek, 03 sierpnia 2021 18:18 / Autor: Kamil Zapora
ilustracja
Kamil Zapora

Czterej mieszkańcy powiatu radomskiego, którzy w nocy dopuścili się rozboju w centrum Radomia zostali zatrzymani przez policję. Wobec trzech z nich zastosowano 2 miesiące aresztu, a wobec czwartego dozór policyjny. 

Radom szczepienia

W ostatnich dniach czterech napastników zaatakowało w nocy dwóch mężczyzn w centrum miasta i zażądali pieniędzy. Gdy usłyszeli odmowę doszło do szarpaniny, w czasie której sprawcy zabrali jednemu z pokrzywdzonych pieniądze, a także chcieli zabrać plecak. - Zauważył to operator monitoringu miejskiego i poinformował o zajściu policjantów - informuje Justyna Leszczyńska z policji miejskiej w Radomiu. 

Krótko po otrzymaniu informacji o zdarzeniu jednego ze sprawców zatrzymali policjanci. Jeszcze tej samej nocy w ręce funkcjonariuszy trafiło kolejnych dwóch sprawców – wszyscy byli nietrzeźwi. Natomiast kolejnego dnia został zatrzymany ostatni z napastników. To mieszkańcy powiatu radomskiego  w wieku od 17 do 20 lat.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzut rozboju. Wobec trzech zatrzymanych ( w wieku 19, 19 i 20 lat) sąd zastosował tymczasowy areszt na czas 2 miesięcy. Natomiast wobec 17-latka zastosowano policyjny dozór.

Za przestępstwo, którego się dopuścili grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.