Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Urszula, dziewica i męczennica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Radom (Św. Piotra)
Dziś jest: Czwartek, 21 października 2021

RADOM

Dworek doczeka się gruntownego remontu

środa, 25 sierpnia 2021 13:16 / Autor: Radosław Mizera
foto: Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera

Zabytkowy dworek w Krychnowicach odzyska dawny blask. Zarząd Województwa Mazowieckiego przekazał środki na jego rewitalizację. Budynek znajduje się na terenie szpitala psychiatrycznego w Radomiu.

Radom szczepienia

Mirosław Ślifirczyk, dyrektor szpitala powiedział, że szacowana wartość zadania wynosi ok. 3 mln 200 tys. złotych. Szpital jest również w posiadaniu dokumentacji projektowo-kosztorysowej. - To wszystko pozwoliło na ogłoszenie przetargu na wyłonienie wykonawcy zadania - powiedział dyrektor Ślifirczyk:

Przygotowania do rozpoczęcia remontu dworku trwały od 2017 roku. Wówczas to w budżecie Województwa Mazowieckiego zabezpieczono środki na przygotowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej, jednak z przyczyn niezależnych od szpitala realizacja zadania nie została ukończona, bowiem wybrany przez lecznicę wykonawca nie wywiązał się z zapisów umownych.

Gotowość do realizacji zadania, szpital uzyskał pod koniec grudnia 2019 roku. Z uwagi jednak na pandemię koronawirusa "przedmiotowe zadanie nie zostało ujęte w budżecie Województwa Mazowieckiego w trakcie 2020 roku. Priorytetem były zadania wspomagające walkę z Covid-19.

Obiekt należący pierwotnie do rodziny Ekiertów został wybudowany w latach 1925–1930. W dworku mieszkał pierwszy dyrektor szpitala psychiatrycznego.