Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Andrzej Apostoł
Dziś jest: Wtorek, 30 listopada 2021

RADOM

Czujniki czadu trafiły do seniorów

piątek, 10 września 2021 12:07 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Kolejne czujniki czadu trafiły do seniorów. Urządzenia wręczali przedstawiciele władz miasta i Stowarzyszenia Zakładu Doskonalenia Zawodowego.

Wręczenie czujników czadu poprzedziła prelekcja. Brygadier Marcin Ziomek, zastępca komendanta radomskiej straży pożarnej mówił między innymi o skuteczności urządzeń, ale także odpowiednim zabezpieczeniu mieszkania.

- To akcja, w którą straż pożarna włącza się co roku. Za każdym razem jesteśmy tutaj, żeby szerzyć wiedzę. Tlenek węgla to gaz bezwonny, bezbarwny, który atakuje po cichu. Mamy już przykłady, że czujki wskazywały zagrożenie i dzięki temu udawało się uniknąć tragedii - mówi bryg. Ziomek.

Czujniki wręczał między innymi prezydent Radosław Witkowski. Jak sam podkreśla, to jeden z elementów Radomskiego Programu "Siła w seniorach".

- On składa się z trzech komponentów - senior aktywny, zdrowy i bezpieczny. Czujniki czadu wypełniają komponent seniora bezpiecznego - tłumaczy prezydent Radomia.

Do tej pory do seniorów trafiły 4 tysiące czujników czadu. Projekt od pierwszej edycji realizuje Stowarzyszenie Zakładu Doskonalenia Zawodowego.

- Konkurs ogłoszony przez prezydenta sprowokował nas do tego, żebyśmy wystartowali i po raz kolejny podjęli cenną inicjatywę zbliżenia się do mieszkańców miasta w akcji rozdawania czujników czadu - mówi Katarzyna Kołodziejska, dyrektor ZDZ.

Seniorzy, którzy otrzymali czujniki mówią, że dzięki tym urządzeniom będą czuli się bezpieczniej.

Wręczanie czujników czadu odbyło się w Centrum Aktywności Seniora przy ul. Traugutta.