Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Władysław z Gielniowa              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Grabów n.Pilicą
Dziś jest: Sobota, 25 września 2021

Wydarzenia

Dlaczego warto zostać harcerzem?

sobota, 11 września 2021 14:54 / Autor: Magdalena Król
fot. Magdalena Król/Radio Plus Radom
Magdalena Król

Nowe doświadczenia i umiejętności, a także rozwój duchowy. To tylko część tego, co można znaleźć przystępując do Radomskich Harcerzy ZHR. Dlaczego warto, zostać harcerzem, jak wyglądają zbiórki oraz obozy dowiecie się słuchając rozmowy m.in z Zuzanną Misiewicz oraz Bartłomiejem Krzyżanowskim.

Dzisiaj (sobota, 10 września) towarzyszyliśmy harcerzom ZHR w czasie ich zbiórki. Razem z nimi chodziliśmy po lesie i szukaliśmy wskazówek. Ta zbiórka była wyjątkowa, ponieważ spotkała się tam drużyna dziewcząt i chłopców. Zazwyczaj harcerki i harcerze mają zbiórki osobno. Dzisiaj na młodych śmiałków czekało wiele przygód. Musieli odnaleźć w lesie podpalacza. Nie było to łatwe zadanie, ale drużyny dzielnie sobie radziły.

W czasie zbiórki udało nam się porozmawiać z Zuzanną Misiewicz, która opowiedziała nam, jak zgłosić się do harcerzy, jakich umiejętności nabywają młode osoby podczas zbiórek, czy obozów oraz jakie wartości ona przekazuje swoim podopiecznym. Warto też dodać, że harcerze ZHR stawiają na wartości chrześcijańskie i podczas zbiórek oraz obozów towarzyszy im modlitwa:

Podczas gry na jednym z punktów udało nam się porozmawiać z Bartłomiejem Krzyżanowskim, który opiekuję się drużyną chłopców:

Zapytaliśmy też młode osoby, dlaczego zdecydowały się zostać harcerzami?:

Na zbiórkę młodych śmiałków przywozili rodzice, którzy zgodnie podkreślali, że harcerstwo uczy dzieci odpowiedzialności i samodzielności:

Więcej informacji znajdziecie na Radomskie Harcerki ZHR.