Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Łukasz, Ewangelista              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Radom (Św. Łukasza)
Dziś jest: Poniedziałek, 18 października 2021

RADOM

Jest akt oskarżenia przeciwko Robertowi R., byłemu dyrektorowi ZUK-u

czwartek, 16 września 2021 13:56 / Autor: Magdalena Król
fot. Policja
Magdalena Król

Prokuratura Okręgowa w Radomiu skierowała akt oskarżenia przeciwko Robertowi R., byłemu dyrektora Zakładu Usług Komunalnych w Radomiu. Mężczyzna usłyszał osiem zarzutów. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Radom szczepienia

Do Sądu Rejonowego w Radomiu został skierowany akt oskarżenia przeciwko Robertowi R., byłemu dyrektorowi Zakładu Usług Komunalnych w Radomiu, który według prokuratury żądał i przyjmował korzyści majątkowe od pracownika, a także męża osoby zatrudnionej w ZUK.

- 23 sierpnia 2021 został wysłany akt oskarżenia przeciwko Robertowi R., byłemu dyrektorowi Zakładu Usług Komunalnych w Radomiu. Postawiono mu osiem zarzutów o znamionach art. 228 par. 4 Kodeksu Karnego dotyczących żądania i przyjmowania korzyści majątkowej w związku z pełnioną funkcją publiczną. To były żądania i przyjmowanie korzyści majątkowej głównie w postaci telefonów komórkowych. Łączna kwota korzyści sięga 19 tys. zł - mówi Robert Borkowski, Naczelnik Wydziału II ds. Przestępczości Gospodarczej w Prokuraturze Okręgowej w Radomiu.

Robertowi R. grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.