Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Łukasz, Ewangelista              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Radom (Św. Łukasza)
Dziś jest: Poniedziałek, 18 października 2021

RADOM

W poniedziałek rusza głosowanie w Budżecie Obywatelskim Mazowsza

piątek, 17 września 2021 17:50 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Już od 20 września będzie można głosować na najciekawsze projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Na realizację zwycięskich projektów samorząd Mazowsza przeznaczył 25 mln zł. Głosować można na stronie bom.mazovia.pl.

Radom szczepienia

Do drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza mieszkańcy zgłosili w sumie 252 projekty. Wszystkie zostały poddane ocenie formalnej, ocenie co do zgodności z prawem oraz wykonalności technicznej. Decyzją zarządu pozytywny wynik otrzymało 114 z nich, w tym 17 z podregionu radomskiego i to właśnie na nie już od 20 września mieszkańcy będą mogli oddać swój głos. Sara Michalska, koordynator Budżetu Obywatelskiego Mazowsza:

Jak podkreśla marszałek Adam Struzik, budżet obywatelski daje mieszkańcom możliwość bezpośredniego decydowania o tym, na co zostaną przeznaczone środki z budżetu Mazowsza.

Projekty wybrane przez mieszkańców zostaną zrealizowane przez samorząd województwa w 2022 r. Na ten cel władze regionu zarezerwowały 25 mln zł. Wyniki tegorocznej edycji BOM zostaną ogłoszone do 15 października br.