Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Łukasz, Ewangelista              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Radom (Św. Łukasza)
Dziś jest: Poniedziałek, 18 października 2021

RADOM

Będą stypendia dla przyszłych lekarzy i pielęgniarek

niedziela, 19 września 2021 16:14 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Radni powiatu radomskiego jednogłośnie przyjęli dwie uchwały, dotyczące wprowadzenia stypendiów dla studentów V i VI roku kierunków medycznych oraz pielęgniarskich.

Radom szczepienia

Propozycję uruchomienia programu stypendialnego, który ma zapewnić dopływ kadry dla powiatowej służby zdrowia oraz Domów Pomocy Społecznej zgłosił Waldemar Trelka, starosta radomski:

Radni wyrazili też zgodę na podpisanie porozumienia z innymi samorządami z powiatów radomskiego i zwoleńskiego, w ramach którego zostanie uruchomiona nowa linia autobusowa Pionki – Suskowola - Zwoleń. Ma odbywać się 5 kursów dziennie, obsługujących 12 przystanków, a tabor zapewni jedna z podzwoleńskich firm przewozowych. Linię będzie formalnie prowadzić powiat zwoleński, a szacowany koszt udziału powiatu radomskiego to około 18 tysięcy złotych rocznie. Na kolejnej sesji ma zostać podjęta uchwała finansowa w tej sprawie.

Radni jednogłośnie przyjęli też sprawozdanie z wykonania budżetu powiatu za I półrocze 2021 roku, a także dokonali niezbędnych zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Wprowadzili do budżetu kwotę ponad 4,2 miliona złotych dotacji z rezerwy ogólnej budżetu państwa, przyznanej szpitalowi w Pionkach na zakup wyposażenia, w tym nowoczesnego tomografu komputerowego i aparatu rentgenowskiego.

W związku z pozyskiwaniem dużych środków na inwestycje, Zarząd Powiatu zdecydował, aby nie zaciągać zaplanowanego w budżecie na 2021 rok kredytu w wysokości 7,5 miliona złotych z czteroletnim okresem spłaty. To już kolejny rok, kiedy nowe władze powiatu nie muszą zaciągać żadnych kredytów, aby zbilansować budżet, prowadząc przy tym duże, wielomilionowe inwestycje.