Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Antoni Maria Claret, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jedlnia Letnisko, Groszowice
Dziś jest: Niedziela, 24 października 2021

RADOM

Zmiana na stanowisku przewodniczącego komisji

wtorek, 21 września 2021 18:09 / Autor: Michał Kaczor
fot. Piotr Kotwicki/FB
Michał Kaczor

Radomscy radni na najbliższej sesji rady miejskiej powołają nowego przewodniczącego komisji ochrony i kształtowania środowiska. Piotr Kotwicki złożył rezygnację. To efekt konfliktu z radnym Dariuszem Wójcikiem.

Radom szczepienia

Chodzi tutaj o konflikt Piotra Kotwickiego i Dariusza Wójcika (obaj PiS), który nabrał charakteru publicznego na meczu ostatniej kolejki Fortuna 1. Ligi między Radomiakiem i Koroną Kielce. Piotr Kotwicki miał wówczas uderzyć Dariusza Wójcika.

Przyczyną konfliktu jest publikacja Instytutu Pamięci Narodowej 'Kryptonim „Pątnicy”. Służba Bezpieczeństwa wobec pieszych pielgrzymek na Jasną Górę w latach 1976–1988" napisana przez ks. Lecha Gralaka i ks. Piotra Tylca.. W książce znajdują się nazwiska tajnych współpracowników SB. Wśród nich jest osoba związana z Piotrem Kotwickim. Dariusz Wójcik miał rozpowszechniać i promować publikację.

Sprawa była już poruszana na poprzedniej sesji rady miejskiej. O ukaranie Kotwickiego wnioskował Wiesław Wędzonka. Sam zainteresowany jednak wyszedł z sali obrad przed tą dyskusją.

W uzasadnieniu uchwały czytamy, że Piotr Kotwicki złożył rezygnację z funkcji przewodniczącego komisji ochrony i kształtowania środowiska. Radni będą najpierw głosowali nad jego odwołaniem, a następnie powołają nowego przewodniczącego.

Sesja odbędzie się 27 września.