Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Urszula, dziewica i męczennica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Radom (Św. Piotra)
Dziś jest: Czwartek, 21 października 2021

RADOM

To jeszcze nie jest sezon grzewczy

czwartek, 23 września 2021 14:14 / Autor: Elżbieta Warchoł
pixabay/ri/3
Elżbieta Warchoł

Zaczęła się jesień. Temperatury spadają coraz niżej. Chłód daje nam się we znaki zwłaszcza wieczorem, w nocy i rano. Szczęśliwi mieszkający w prywatnych domach. Niestety w gorszej sytuacji są osoby mieszkające w domach wielorodzinnych, gdzie na rozpoczęcie sezonu grzewczego trzeba jeszcze cierpliwie poczekać.

Radom szczepienia

Na rozpoczęcie sezonu grzewczego zdecydowało się zaledwie 20 procent odbiorców w Radomiu. Ciepło dociera zaledwie do 295 obiektów, 111 to wspólnoty - informuje Ewa Dobrzańska-Trela rzecznik spółki RADPEC: 

Nie ma jednego, wspólnego dla wszystkich odbiorców terminu rozpoczęcia sezonu grzewczego. Zależy to od decyzji zarządu czy zarządcy wyjaśnia Ewa Dobrzańska-Trela rzecznik spółki RADPEC:

 

Dla czekających na ciepłe grzejniki w mieszkaniach mamy dobrą wiadomość. Na szczęście synoptycy zapowiadają na najbliższe dni wzrost temperatury w ciągu dnia. W niedzielę nawet do 21 stopni Celsjusza. Na chłodne wieczory przydadzą się tradycyjnie ciepłe ubrania i kocyki.   

Tymczasem od 22 do 24 września na osiedlach Zamłynie i Gołębiów II oraz Michałów mieszkańcy są pozbawieni dostaw ciepłej wody z powodu trwających jeszcze prac prwadzonych przez RADPEC.