Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Urszula, dziewica i męczennica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Radom (Św. Piotra)
Dziś jest: Czwartek, 21 października 2021

RADOM

Święto Stowarzyszenia im. ojca Pio w Radomiu

piątek, 24 września 2021 09:23 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Na co dzień pomagają potrzebującym, 23 września mają swoje święto. Właśnie we wspomnienie św. o. Pio członkowie Stowarzyszenia im. o. Pio w Radomiu obchodzili swoje święto patronalne. 

Radom szczepienia

Jak co roku była to okazja do spotkania, ale przede wszystkim do modlitwy i podziękowania za wszelkie dobro, które mimo utrudnień i ograniczeń związanych z pandemią udało się zrealizować w ostatnim czasie. Prezes Stowarzyszenia Jadwiga Panek - Lenartowicz:

W intencji wszystkich członków, podpiecznych, wolontariuszy, przyjaciół i współpracowników sprawowana była w kościele św. Jana Chrzciciela Msza św. Liturgii przewodniczył i homilię wygłosił ks. kan. Mirosław Nowak, proboszcz parafii farnej. W homilii zachęcał do zastanowienia się nad własnym postępowaniem i budowaniem życia:

Po Mszy św. odbyła się zbiórka na działalność stowarzyszenia. Dla wszystkich czekał też smaczny upominek w postaci... pysznych gruszek.

Można przyłączyć się do Stowarzyszenia im. o. Pio w Radomiu. Zostać jego członkiem lub wolontariuszem, by jeszcze skuteczniej pomagać potrzebującym. Stowarzyszenie im. o. Pio w Radomiu powstało 26 lutego 2004 roku. Ideą podstawową jest pomoc osobom chorym i niepełnosprawnym. Stowarzyszenie prowadzi nieodpłatną wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego i medycznego, prowadzi budowę Ośrodka opiekuńczo – hospicyjnego w Alojzowie k/ Iłży.