Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Antoni Maria Claret, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jedlnia Letnisko, Groszowice
Dziś jest: Niedziela, 24 października 2021

RADOM

Uroczystości w rocznicę powołania Polskiego Państwa Podziemnego. Uwaga objazdy!

piątek, 24 września 2021 22:19 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: MZDiK Radom
Elżbieta Warchoł

W poniedziałek, 27 września przed pomnikiem Żołnierzy Armii Krajowej Okręgu Radomsko-Kieleckiego „Jodła” przy ul. Niedziałkowskiego odbędą się uroczystości w 82 rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Zamknięty dla ruchu zostanie fragment ul. Niedziałkowskiego. Wprowadzone zostaną objazdy.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z uroczystościami przed pomnikiem przy ulicy Niedziałkowskiego, w dniu 27 września 2021 roku (poniedziałek) w godzinach około 12:45-14:30 jej odcinek będzie zamknięty dla ruchu. Objazdem pojadą również autobusy linii 19.

Uroczystości związane z rocznicą powołania Polskiego Państwa Podziemnego będą odbywały się przed pomnikiem Żołnierzy Armii Krajowej Okręgu Radomsko-Kieleckiego „Jodła” (zlokalizowanym po wschodniej stronie budynku Urzędu Miejskiego, obok postoju taksówek). W tym czasie ulica Niedziałkowskiego pomiędzy ulicami Żeromskiego a Curie-Skłodowskiej zostanie zamknięta dla ruchu kołowego. Zalecane objazdy będą przebiegały przez ulice 25 Czerwca i Kelles-Krauza.

Autobusy komunikacji miejskiej linii 19 będą kursowały objazdem ulicami Mickiewicza, Sienkiewicza, 25 Czerwca, Kelles-Krauza, Niedziałkowskiego, Kilińskiego, Stańczyka i Malczewskiego (w obydwu kierunkach). Na trasie objazdowej dla linii 19 będą obowiązywały wszystkie stałe przystanki. Nieczynne będą przystanki Słowackiego / Żeromskiego 01 (w kierunku ulicy Żeromskiego) i Żeromskiego / Słowackiego 02 (w kierunku ulicy 25 Czerwca).

Uwaga! Ze względu na krótki okres obowiązywania tych korekt nie będą one uwzględnione w Systemie Dynamicznej Informacji Pasażerskiej (zapowiedzi następnych przystanków będą automatycznie przestawiać się na właściwe dane na drugim przystanku po powrocie danego autobusu na stałą trasę linii). Z tego powodu na wyświetlaczach na przystankach bezpośrednio za obszarem objętym tymi zmianami przewidywane czasy odjazdów mogą różnić się od rzeczywistych.

MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie miejsca uroczystości oraz o stosowanie się do ewentualnych poleceń policjantów oraz strażników miejskich, kierujących ruchem w tym rejonie. (Źródło: MZDiK).