Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Antoni Maria Claret, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jedlnia Letnisko, Groszowice
Dziś jest: Niedziela, 24 października 2021

RADOM

Lodówka pełna dobroci!

niedziela, 26 września 2021 12:14 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Stowarzyszenie Do Celu
Elżbieta Warchoł

Przyjmowane są produkty spożywcze: jak paczkowana wędlina, ser, jogurty czy mleko oraz produkty o dłuższych terminach przydatności do spożycia jak: makarony, konserwy, paszteciki, ryż, kasza, itp. Przyjmowane są także owoce, warzywa i pieczywo.

Stowarzyszenie Do Celu w Radomiu realizuje projekt pod nazwą: Pomagając innym - pomagasz sobie! Ma on na celu zmianę postrzegania osób z niepełnosprawnością intelektualną przez społeczeństwo, ale także ma uświadomić samym beneficjentom jakimi zasobami dysponują. Osoby z niepełnosprawnością intelektualną z roli beneficjentów pomocy, przechodzą w rolę osób, które tej pomocy udzielają ! W tym celu objęci są wsparciem psychologa i doradcy zawodowego. Każda grupa ze swoim mentorem ( nauczyciel - oligofrenopedagog) pracuje na rzecz osób najbardziej potrzebujących w naszym mieście, tych żyjących w ubóstwie albo na jego granicy. Projektu uzyskał dofinansowanie z FIO w wysokości 90 tys. złotych i będzie realizowany do końca 2021 roku. Mówi Tatiana Kaplińska ze Stowarzyszenia do Celu, kierownik WTZ do Celu:

Produkty żywnościowe można przynosić codziennie przez całą dobę na ul. Lipską 2. Tam również osoby potrzebujące mogą korzystać z pomocy żywnościowej pozostawionej w lodówce ustawionej przed wejściem do szkoły.