Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Rafał Chyliński, prezbiter
Dziś jest: Czwartek, 02 grudnia 2021

RADOM

... żeby Radom tonął w zieleni

poniedziałek, 11 października 2021 09:43 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Mieszkańcy Radomia mogą wskazywać powierzchnie, które mogą być przeznaczane na tereny zieleni urządzonej.

Urząd Miejski w Radomiu, w trosce o wygląd miasta i poprawę warunków środowiskowych, w tym adaptację do zmian klimatu, apeluje do mieszkańców, użytkowników wieczystych oraz dzierżawców gruntów Gminy Miasta Radomia o wskazywanie powierzchni, które mogą być przeznaczane na tereny zieleni urządzonej.

- Obecnie pracujemy nad programem rozwoju terenów zieleni w Radomiu. Chcemy zwiększyć powierzchnię obszarów czynnych biologicznie, bo mamy świadomość, że to szansa na minimalizację negatywnych skutków zmieniającego się klimatu. Jednocześnie rozwój terenów zielonych to możliwość poprawy jakości życia mieszkańców Radomia, którzy potrzebują miejsc do wypoczynku i rekreacji - mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik:

Informacje o terenach, które mogłyby zostać przeznaczone na tereny zieleni urządzonej powinny zawierać dane umożliwiające zlokalizowanie proponowanej powierzchni, np. numer: działki, arkusza mapy, obrębu ewidencyjnego (lub nazwę) lub/i nazwę ulicy z numerem porządkowym. Mile widziany załącznik graficzny.

Dane należy przekazywać na adresy e‑mail: ,   lub pocztowy: Urząd Miejski w Radomiu, Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa, Referat Ochrony i  Rozwoju Przyrody, 26-600 Radom, ul. Stanisława Moniuszki 9.