Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Rafał Chyliński, prezbiter
Dziś jest: Czwartek, 02 grudnia 2021

RADOM

W Radomiu będzie więcej terenów zielonych

wtorek, 12 października 2021 14:36 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Urząd Miejski w Radomiu zaapelował do mieszkańców o wskazywanie powierzchni, które mogą być przeznaczane na tereny zieleni urządzonej. Apel został skierowany do użytkowników wieczystych oraz dzierżawców gruntów Gminy Miasta Radomia. Wszystko po to, by poprawić wygląd miasta i warunki środowiskowe.

Wiceprezydent Jerzy Zawodnik poinformował, że magistrat obecnie pracuje nad programem rozwoju terenów zieleni w Radomiu. - Chcemy zwiększyć powierzchnię obszarów czynnych biologicznie, bo mamy świadomość, że to szansa na minimalizację negatywnych skutków zmieniającego się klimatu. Jednocześnie rozwój terenów zielonych to możliwość poprawy jakości życia mieszkańców Radomia, którzy potrzebują miejsc do wypoczynku i rekreacji - powiedział Jerzy Zawodnik:

Informacje o terenach, które mogłyby zostać przeznaczone na tereny zieleni urządzonej powinny zawierać dane umożliwiające zlokalizowanie proponowanej powierzchni, np. numer: działki, arkusza mapy, obrębu ewidencyjnego (lub nazwę) lub/i nazwę ulicy z numerem porządkowym. Mile widziany załącznik graficzny. Dane te należy przekazywać na adresy e‑mail: , lub pocztowy: Urząd Miejski w Radomiu, Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa, Referat Ochrony i Rozwoju Przyrody, 26-600 Radom, ul. Stanisława Moniuszki 9.