Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Łukasz, Ewangelista              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Radom (Św. Łukasza)
Dziś jest: Poniedziałek, 18 października 2021

RADOM

Przede wszystkim - Nie marnuj!

czwartek, 14 października 2021 10:49 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Banki Żywności
Elżbieta Warchoł

16 października obchodzony będzie Światowy Dzień Żywności. Główne przesłanie tego dnia, to zachęta kierowana do każdego z nas, by nie marnować żywności! 

W Polsce działa 31 Banków Żywności, które tworzą Federację Polskich Banków Żywności. Ich główne zadanie to właściwa troska o zagospodarowanie żywności, czyli nie marnować! Banki prowadzą różnego rodzaju aktywność w tym zakresie. Organizują zbiórki żywności, odbierają ją z sieci handlowych, współpracują z organizacjami pozarządowymi. Wśród nich jest także Radomski Bank Żywności, który również uczy jak nie marnować na co dzień żywności!

Żyjemy w czasach paradoksów. Z jednej strony marnowane są ogromne ilości żywności, a z drugiej stale są osoby, którym brakuje jedzenia. Potrzebujących mamy także w Radomiu i regionie. Jak dbać o żywność? Jak przyłączyć się do pomagania innym? Anna Głogowska z Radomskiego Banku Żywności

Dane są przerażające! Prawie 5 mln ton żywności marnuje się co roku w Polsce. Co sekundę trafia w Polsce do kosza 150 kg żywności!