Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Łukasz, Ewangelista              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Radom (Św. Łukasza)
Dziś jest: Poniedziałek, 18 października 2021

RADOM

Dotarła kolejna transza szczepionek przeciwko grypie dla osób 65+

czwartek, 14 października 2021 18:29 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego w czwartek, 14 października  dotarła kolejna  transza szczepionek (1250 dawek) przeciwko grypie dla osób 65+ zameldowanych w Radomiu.

Radom szczepienia

Przerwa w dostępie do szczepionek była spowodowana problemami na  rynku - wyjaśnia Elżbieta Cieślak, rzecznik RSS. Choć Radomski Szpital Specjalistyczny  zamówił szczepionki z dużym  wyprzedzeniem nie otrzymał od razu wszystkich dawek. Natychmiast po otrzymaniu kolejnej transzy wznawiamy szczepienia seniorów - mówi rzeczniczka.   

Z bezpłatnych szczepionek mogą skorzystać seniorzy, którzy ukończyli 65 lat i są zameldowani w Radomiu. Szczepienia są  prowadzone w godzinach od 14.30 do 18.00 w Laboratorium Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Zapraszamy osoby zdrowe - zaznacza Elżbieta Cieślak. Osoby zgłaszające się  na szczepienie powinny przed wejściem do laboratorium zdezynfekować ręce i założyć czystą maseczkę zasłaniającą dokładnie usta i nos. Prosimy, aby seniorzy mieli przy sobie dokument tożsamości - zaznacza rzeczniczka szpitala przy ul. Tochtermana.

Akcję  bezpłatnych szczepień dla seniorów Radomski Szpital Specjalistyczny realizuje na zlecenie gminy Radom. W tym roku ze szczepień skorzysta 2 i pół tys. radomskich seniorów.