Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Romaryk, opat
Dziś jest: Środa, 08 grudnia 2021

RADOM

Trzy nominacje profesorskie dla pracowników naukowych UTH

wtorek, 19 października 2021 19:10 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Tytuły profesora otrzymali: Małgorzata Kowalska z Wydziału Inżynierii Chemicznej i Towaroznawstwa, Tomasz Wasilewski z Wydziału Inżynierii Chemicznej i Towaroznawstwa oraz Dariusz Trześniowski z Wydziału Filologiczno-Pedagogicznego Uniwersytetu Technologiczno- Humanistycznego w Radomiu.

To bezprecedensowy sukces UTH w 2021 roku. W długiej, 70-letniej historii Uczelni, nie zdarzyło się jeszcze, by w ciągu jednego roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej (do 1990 roku: Przewodniczący Rady Państwa) podpisał aż trzy nominacje profesorskie uczonym z naszego ośrodka - mówi Prof. dr hab. Dariusz Trześniowski, Rzecznik Prasowy Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. K. Pułaskiego w Radomiu. Pod tym względem możemy porównywać się z innymi, silnymi uczelniami krajowymi. To są nie tylko indywidualne sukcesy naukowe, to także sukces całego Uniwersytetu, który dzięki temu znacznie wzmocnił swoją pozycję naukową - dodaje Prof. dr hab. Dariusz Trześniowski, Rzecznik Prasowy UTH.

Prezydent Andrzej Duda przyznał tytuły profesora:

  1. Małgorzacie Kowalskiej, z Wydziału Inżynierii Chemicznej i Towaroznawstwa w dziedzinie nauk rolniczych, w dyscyplinie: technologia żywności i żywienia.
  2. Tomaszowi Wasilewskiemu, z Wydziału Inżynierii Chemicznej i Towaroznawstwa w dziedzinie nauk społecznych, w dyscyplinie: nauki o zarządzaniu i jakości.
  3. Dariuszowi Trześniowskiemu, z Wydziału Filologiczno-Pedagogicznego, w dziedzinie nauk humanistycznych w dyscyplinie: literaturoznawstwo.Gratulujemy!
Tag: