Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Romaryk, opat
Dziś jest: Środa, 08 grudnia 2021

RADOM

Uwaga! Objazdy odcinka ulicy Sienkiewicza

piątek, 22 października 2021 15:17 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: MZDiK
Elżbieta Warchoł

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z kolejnymi robotami drogowymi na ulicy Sienkiewicza, w dniu 22 października 2021 roku (piątek) w godzinach około 19:00-23:00 będzie on zamknięty. Zostaną wyznaczone objazdy dla autobusów linii 1, 3, 5, 10, 14, 15 i 19.

Roboty drogowe będą prowadzone na odcinku ulicy Sienkiewicza w pobliżu skrzyżowania z ulicą 25 Czerwca. Firma Budromost-Starachowice z Wąchocka będzie je wykonywała na zlecenie Wodociągów Miejskich w Radomiu (prace będą kontynuacją niezakończonej zgodnie z planem naprawy nawierzchni, rozpoczętej tam dzień wcześniej). W tym okresie odcinek pomiędzy ulicami 25 Czerwca a Wyszyńskiego będzie częściowo zamknięty dla ruchu kołowego. Objazd w obydwu kierunkach zostanie wyznaczony ulicami 25 Czerwca i Waryńskiego do Traugutta lub Mickiewicza. Cała ulica Wyszyńskiego jest obecnie drogą jednokierunkową. Ruch jest tam możliwy wyłącznie w kierunku ulicy Waryńskiego.

Autobusy komunikacji będą kursowały następująco (w obydwu kierunkach):

- linia 1:   Sienkiewicza, Mickiewicza, Waryńskiego, 25 Czerwca, Żeromskiego;

- linia 3:   Traugutta (od południa), Waryńskiego, 25 Czerwca, Żwirki i Wigury;

- linia 5:   Traugutta (od zachodu), Waryńskiego, 25 Czerwca, Żeromskiego;

- linia 10: Traugutta (od południa), Waryńskiego, 25 Czerwca, Żeromskiego;

- linia 14: Traugutta (od południa), Waryńskiego, 25 Czerwca, Słowackiego;

- linia 15: Sienkiewicza, Mickiewicza, Waryńskiego, 25 Czerwca, Słowackiego;

- linia 19: Traugutta (od południa), Waryńskiego, 25 Czerwca, Słowackiego (powrót: Żeromskiego).

Na powyższych trasach objazdów będą obowiązywały stałe przystanki 25 Czerwca / Waryńskiego 01 i 02 (w obu kierunkach). Dla autobusów linii 1 i 15 będzie także obowiązywał przystanek Mickiewicza / Katedra 02 (w kierunku ulicy Sienkiewicza). Będzie on wtedy nieczynny dla pozostałych linii. Nieczynny będzie poza tym przystanek Sienkiewicza / Katedra 03 (w kierunku ulicy Piłsudskiego).

MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac oraz o stosowanie się do zmienionego oznakowania ulic bądź do ewentualnych poleceń wydawanych przez wykonawcę.

Źródło: MZDiK

Tag: