Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: Nawrócenie św. Pawła, Apostoła
Dziś jest: Wtorek, 25 stycznia 2022

RADOM

Kowalski wygrał w sądzie z Sobierajem

środa, 27 października 2021 14:11 / Autor: Magdalena Król
Magdalena Król

Sąd Rejonowy w Radomiu uznał Andrzeja Sobieraja za winnego pomówienia Stanisława Kowalskiego.

Przypomnijmy, że prezes Stowarzyszenia Osób Internowanych i Represjonowanych w Stanie Wojennym Regionu Radomskiego zwołał konferencję prasową, na której poddał w wątpliwość udział Stanisława Kowalskiego w wydarzeniach przed i w siedzibie Komitetu Wojewódzkiego PZPR 25 czerwca 1976 roku. Andrzej Sobieraj poinformował, że do biura Stowarzyszenia wpłynęły kopie dokumentów IPN, których treść może kolidować z życiorysem podawanym przez Stanisława Kowalskiego.

W odpowiedzi na powyższe Stanisław Kowalski przypomniał, że był skazany przez Sąd Wojewódzki w Radomiu na karę 3 lat pozbawienia wolności i 5 tys. zł nawiązki za uczestnictwo w "nielegalnym" zgromadzeniu publicznym. Dodał, że wyrok zapadł w jednym z czterech głównych procesów wytaczanych "prowodyrom" wydarzeń radomskich.

Dzisiaj (27 października) zakończył się proces pomiędzy Stanisławem Kowalskim a Andrzejem Sobierajem. W Sądzie Rejonowym w Radomiu przy ul. Warszawskiej został ogłoszony wyrok. Sąd uznał Andrzeja Sobieraja za winnego pomówienia Stanisława Kowalskiego mówi radca prawny Karol Sońta:

 

Wyrok jest nieprawomocny.