Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: Nawrócenie św. Pawła, Apostoła
Dziś jest: Wtorek, 25 stycznia 2022

RADOM

Kolejne sukcesy absolwentów wydziału prawa i administracji radomskiej uczelni

poniedziałek, 01 listopada 2021 11:27 / Autor: Magdalena Król
fot. UTH
Magdalena Król

W piątek, 29 października, na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu odbyło się spotkanie Władz Dziekańskich WPiA z absolwentami kierunku Prawo i Administracja. 

W spotkaniu wzięli udział absolwenci, którzy zdali egzaminy na aplikacje prawnicze a także ci, którzy w trakcie studiów uzyskali najwyższe wyniki w nauce. Wyróżnieni zostali także autorzy najlepszych prac magisterskich.  

- Spotkanie to staje się już pewną tradycją Wydziału Prawa i Administracji radomskiego uniwersytetu. W tym roku mury naszej uczelni po raz drugi opuściła grupa przyszłych prawników, z których jesteśmy bardzo dumni. Dużym sukcesem jest to, że aż 60% naszych absolwentów przystępujących do egzaminu na wybraną przez siebie aplikację prawniczą uzyskało pozytywny wynik i zostało przyjętych. Łącznie na aplikacje dostało się dwunastu naszych absolwentów - siedmiu na aplikację adwokacką oraz pięciu na aplikację radcowską. To efekt wytężonej i systematycznej pracy każdej z tych osób a także pracy kadry naukowo-dydaktycznej naszego Wydziału - powiedziała prof. Joanna Smarż, dziekan Wydziału WPiA.

Warto zauważyć, że Wydział Prawa i Administracji UTH w kategorii zdawalności absolwentów na wybrane aplikacje prawnicze znajduje się w czołówce wśród małych uczelni w Polsce.