Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: Niedziela, 14 sierpnia 2022

RADOM

Dramatyczna sytuacja finansowa w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym

środa, 10 listopada 2021 13:43 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik postawił cele przed nową prezes Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. Od 3 listopada placówką kieruje Bożenna Pacholczak, której zadaniem będzie ustabilizowanie sytuacji finansowej. Tylko w ubiegłym roku straty oszacowano na poziomie kilkudziesięciu milionów złotych.

- Szczególnie ubiegły rok z powodu pandemii był dramatyczny. Straty wynoszą kilkadziesiąt milionów złotych. Dlatego trzeba wdrożyć program naprawczy. Druga kwestia to uporządkowanie wynagrodzeń, bowiem pod presją, poprzedni prezes wypłacał niektórym lekarzom znaczące wynagrodzenia, niewspółmierne do zakresu ich obowiązków - powiedział Radiu Plus Radom marszałek Adam Struzik.

Marszałek Struzik dodał, że władze Mazowsza są otwarte na współpracę z Uniwersytetem Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu w zakresie tworzenia oddziałów klinicznych pod kątem kierunku lekarskiego. - Jesteśmy gotowi udostępnić nasze oddziały, ale nie może to oznaczać przejęcia kierownictwa tych oddziałów przez uniwersytet - powiedział Adam Struzik.

Przypomnijmy, że Bożenna Pacholczak w szpitalu na radomskim Józefowie pracuje od ponad 20 lat. Ostatnio była dyrektorem finansowym placówki. Była już też dyrektorem Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego. Bożenna Pacholczak była radną i wiceprzewodniczącą sejmiku Mazowsza. Związana z Polskim Stronnictwem Ludowym.