Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Maria Anna od Pana Jezusa z Paredes, dziewica
Dziś jest: Sobota, 28 maja 2022

RADOM

Wkrótce wybierzemy się na lodowisko!

środa, 17 listopada 2021 11:12 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: MOSiR Dariusz Osiej
Elżbieta Warchoł

Rozpoczęły się przygotowania do uruchomienia lodowiska miejskiego. W zbliżającym się sezonie łyżwiarskim funkcjonować będzie w nowej lokalizacji, przy ul. Bulwarowej.

Do tej pory Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji organizował lodowisko na placu przed wejściem na stadion przy ulicy Narutowicza. Ze względu na to, że na tym ostatnim obiekcie w grudniu oraz lutym swoje mecze rozgrywać będą piłkarze Radomiaka, spółka znalazła nową lokalizację - na kortach przy ul. Bulwarowej.

- Rozpoczął się montaż elementów lodowiska. Po kompletnym złożeniu oraz sprawdzeniu instalacji będziemy czekać na możliwość zbudowania tafli. Ten proces będzie możliwy wyłącznie przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, czyli utrzymujących się dłużej ujemnych temperaturach nocnych - wyjaśnia Michał Podlewski z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu. - Obiekt jest dostosowywany do przyjęcia fanów lodowych szaleństw, łyżwy, które będą dostępne w wypożyczalni, zostały już naostrzone. W uzależnieniu od sytuacji w kraju kwestie organizacyjne związane z działalnością lodowiska w czasie pandemii przedstawione zostaną bliżej inauguracji sezonu i terminu otwarcia - dodaje.

Wszelkie informacje dotyczące funkcjonowania lodowiska będą zamieszczane na bieżąco na stronie internetowej www.mosir.radom.pl.