Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Ambroży, biskup i doktor Kościoła
Dziś jest: Wtorek, 07 grudnia 2021

RADOM

Bezpłatne badanie piersi w Radomiu

środa, 24 listopada 2021 10:09 / Autor: Beata Kurowska
Beata Kurowska

Lux Med Diagnostyka zaprasza na bezpłatne badanie do mobilnej pracowni mammograficznej w Radomiu.

Bezpłatne badanie piersi będzie można wykonać 15 i 16 grudnia w godzinach od 10.00 do 17.00 przy Centrum Handlowym Przy Struga (ul. Struga 60).

Zaproszone są kobiety w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone i nie miały wykonywanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Program nie obejmuje kobiet, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi.

Aby wziąć udział w badaniu, należy zarejestrować się pod numerem 58 666 24 44 lub przez internetowy formularz. Do rejestracji potrzebny jest dowód osobisty.

Na badanie należy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii, jeśli nie były one wykonywane w pracowni LUX MED.

Wcześnie wykryty nowotwór umożliwia natychmiastowe i skuteczne leczenie oraz daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia.

Mammografia pozwala na wykrycie zmian bezobjawowych w bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych.

Program Profilaktyki Raka Piersi jest realizowany w Polsce od 2006 roku. Jego założeniem jest przebadanie jak największej populacji Polek, aby wykryć potencjalną chorobę na najwcześniejszym etapie, a tym samym obniżyć wskaźnik umieralności z powodu raka piersi.