Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Ambroży, biskup i doktor Kościoła
Dziś jest: Wtorek, 07 grudnia 2021

RADOM

Młodzi pokazali wczoraj ile w nich pasji

środa, 24 listopada 2021 10:52 / Autor: Monika Nowakowska
foto: MNowakowska/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Młodzież z radomskich szkół średnich ma różnorodne talenty, a w przyszłości będzie z pewnością piękną wizytówką miasta - na scenie Resursy Obywatelskiej w Radomiu zaprezentowali się ambitni, pełni zapału i marzeń o karierze uczniowie liceów i techników.

Na ten niezwykły pokaz juz po raz dziesiąty zaprosili uczniowie II LO im. Marii Konopnickiej w Radomiu. Wysłali zaproszenia do uczniów radomskich szkół średnich, by ci w krótkich prezentacjach opowiedzieli o swoich zainteresowaniach. Na hasło "Młodzież i jej pasje" odpowiedziało kilkunaście dziewcząt i chłopców.

- Staramy się promować młodych ludzi i przekonywać, że nie zawsze trzeba mieć jakiś talent, żeby mieć pasję. Najważniejsze to chęci i wiara we własne możliwości - mówi dyrektor placówki Dariusz Żytnicki:

- Wybór jest bardzo duży - od jazdy na rowerze, przez taniec i śpiew po rysunek czy fotografię. Każdego roku młodzież prezentuje inne zainteresowania, którymi stara się zarazić innych. Oni zawsze czekają na ten pokaz. To, na czym zależy nam najbardziej, to wyrwanie młodych z takiego marazmu, depresji i zniechęcenia - dodaje dyrektor.

Oliwia Górka, Zuzanna Mostowska i Daria Grzyb z V LO im. Romualda Traugutta w Radomiu tańczą hip-hop. Jak mówią, taniec daje im dużo radości i dziś nie potrafią już bez niego żyć:

Aleksandrę Gierwatowską, Małgorzatę Olszańską, Magdalenę Starzyńską i Bartka Tyczyńskiego połączyło harcerstwo. - Harcerstwo to przede wszystkim cudowna organizacja rozwijająca młodego człowieka. Nasz związek, to jedna wielka rodzina, w której kształtujemy nasze charaktery - podkreślają druhny:

Antoni Chojnacki z Zespołu Szkół Technicznych ćwiczy street workaut. - To dyscyplina wymagająca odwagi, siły i konsekwencji:

Imprezie patronowało Radio Plus Radom.