Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Franciszek Ksawery, prezbiter
Dziś jest: Piątek, 03 grudnia 2021

RADOM

Radomski uniwersytet nawiązuje kolejne współprace

środa, 24 listopada 2021 15:23 / Autor: Magdalena Król
fot. Magdalena Król/Radio Plus Radom
Magdalena Król

W środę, 24 listopada, podpisano umowy między Uniwersytetem Techologoczno-Humanistycznym w Radomiu, miastem oraz Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Podpisano również umowę z dyrektorem Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Radomiu.

Miasto Radom oraz Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli będą współpracować z uczelnią przy organizacji i promocji Radomskiego Uniwersytetu Dzieci i Młodzieży, z którego będą korzystać uczniowie szkół ponadpodstawowych i podstawowych Radomia i regionu radomskiego.

- Od kilku lat funkcjonuje u nas Uniwersytet Dziecięcy. Z własnych oraz unijnych środków finansujemy ten projekt. Uniwersytet jest taką instytucją, która jest częścią miasta i regionu, w którym funkcjonuje - mówi profesor Sławomir Bukowski, rektor uczelni.

- W ramach Radomskiego Uniwersytetu Dzieci i Młodzieży będziemy realizować zajęcia laboratoryjne, artystyczne. Mamy też propozycję dla dzieci i młodzieży, które przygotowują się do egzaminu ósmoklasisty i matur - dodaje dr hab. inż. Elżbieta Sałata, prorektor do spraw dydaktycznych i studenckich.

Jak mówiła wiceprezydent Radomia Katarzyna Kalinowska, miasto ściśle współpracuje z uczelnią.

- Naszym celem jest to, żeby nasza młodzież wyszła ze swoich naturalnych warunków szkolnych i poznała świat od strony laboratoryjnej - dodaje Katarzyna Kalinowska.

- Rozszerzają się możliwości, jeśli chodzi o naszych uczniów - mówi Bogusław Tundzios, kierownik wydziału w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Podczas konferencji podpisano też drugą umowę z Publiczna Szkoła Podstawową nr 5 w Radomiu.

- W szkole jest realizowana pewna innowacja dotycząca zajęć laboratoryjnych. Dzieci część teoretyczną mają w szkole, potem z nauczycielem przychodzą do nas - wyjaśnia dr hab. inż. Elżbieta Sałata.

 

- Pierwsze zajęcia już odbyły się - mówi Ewa Czerwiec, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Radomiu.

- To bardzo ważne, że współpraca naszego miasta i uczelni się rozszerza - dodaje Dawid Ruszczyk, radny PO.