Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
TRANSMISJA MSZY ŚW.
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Ambroży, biskup i doktor Kościoła
Dziś jest: Wtorek, 07 grudnia 2021

RADOM

Podaruj pluszaka dla chorego dzieciaka

czwartek, 25 listopada 2021 13:22 / Autor: Monika Nowakowska
foto: pixabay
Monika Nowakowska

Zbiórkę nowych i w idealnym stanie pluszowych zabawek prowadzą uczniowie V LO im. Romualda Traugutta w Radomiu - pluszaki jeszcze przed świętami rafią do Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, by "pocieszać" najmłodszych pacjentów.

Akcja pod nazwą: "Przynieś coś pluszowego dla dziecka chorego"odbywa sie po raz drugi. Pierwsza edycja akcji spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Udało się zebrać ponad 1200 zabawek. - Dzięki pluszakom ratownicy medyczni i lekarze mogą nawiązać lepszy kontakt z małymi pacjentami. Dla każdego malucha choroba, wypadek, pobyt w karetce czy szpitalu to wielkie przeżycie, stąd też pomysł obdarowywania ich przytulankami, które choć na chwilę pozwolą zapomnieć o strachu i uśmierzą ból - tłumaczy współorganizatorka akcji Agnieszka Gierwatowska:

Zebrane zabawki jeszcze przed świętami przekazane zostaną Pogotowiu Ratunkowemu przy Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. Dzięki pluszakom ratownicy medyczni i lekarze mogą nawiązać lepszy kontakt z małymi pacjentami.

Każdy może włączyć się do akcji, zarówno osoby indywidualne, jak i szkoły czy instytucje.

Zabawki dla dzieci poszkodowanych w wypadkach oraz chorych zbierane będą do 17 grudnia w siedzibie liceum w godz. 8.00- 15.00 oraz w Centrum Aktywności Seniorów przy ul. Traugutta w godz. 10.00-18.00.