Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Ambroży, biskup i doktor Kościoła
Dziś jest: Wtorek, 07 grudnia 2021

Polityka

Dwie poprawki do budżetu posła Konrada Frysztaka

czwartek, 25 listopada 2021 14:04 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Poseł Konrad Frysztak złożył dwie poprawki do budżetu państwa na 2022 rok. Jedna dotyczy zakupu śmigłowca ratunkowego dla Radomia wraz z budową bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (60 mln zł), a drugi przebudowy ul. Wolanowskiej (25 mln zł).

- Poprawki, które złożyłem do budżetu państwa to budowa bazy i zakup śmigłowca dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. To bardzo ważna sprawa. 60 milionów to kwota, która pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa i skróci czas dotarcia do poszkodowanych. Druga poprawka to przebudowa ulicy Wolanowskiej i zwiększenie komfortu dla mieszkańców i osób, które wjeżdżają do miasta od strony Piotrkowa Trybunalskiego - mówi poseł Konrad Frysztak.

Projekty popiera prezydent Radomia Radosław Witkowski.

- Cieszę się, że poseł Konrad Frysztak mówi o kwestiach związanych z ochroną zdrowia. Bardzo ważnym elementem jest Stacja Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i mam nadzieję, że kwestie ochrony zdrowia będą łączyć, a nie dzielić i parlamentarzyści wszystkich ugrupowań poprą tę poprawkę - mówi prezydent.

Wicemarszałek Rafał Rajkowski mówi, że baza LPR jest potrzebną inwestycją w regionie radomskim.

- Patrząc na rozmieszczenie wszystkich baz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, to najbliższe są w Kielcach, Lublinie, Łodzi, czy Warszawie. Dla bezpieczeństwa zdrowotnego dobrze byłoby umieścić tutaj taką bazę - mówi wicemarszałek.

Politycy Platformy Obywatelskiej zaapelowali do parlamentarzystów ziemi radomskiej o poparcie tej poprawki.