Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: bł. Wincenty Lewoniuk i męczennicy z Pratulina
Dziś jest: Niedziela, 23 stycznia 2022

RADOM

Radomskie Mieszkanie Plus. W lutym pierwsze przymiarki

poniedziałek, 29 listopada 2021 13:50 / Autor: Monika Nowakowska
foto: Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Zakończenie budowy na koniec grudnia - wstępna prezentacja mieszkań pod koniec lutego przyszłego roku - radomscy radni pytają wykonawcę o termin zakończenia prac i wysokość czynszu w budowanych przy ul. Tytoniowej w Radomiu dwóch blokach w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus.

Budowa bloków ruszyła w grudniu 2019 roku. Od początku zainteresowanie mieszkaniami było bardzo duże. O mieszkanie, przypomnijmy, mogły się ubiegać wyłącznie osoby, które nie były i nie są właścicielami mieszkania lub domu. Do końca maja, kiedy zakończył się nabór do programu Mieszkanie Plus złożono 1139 wniosków.

Średni czynsz za mieszkanie wynosi 23,50 zł/m kw. Pozostałe opłaty to: eksploatacja 5,50 zł/m kw. oraz indywidualne rachunki za: wodę, prąd, ogrzewanie, śmieci, etc. Najemcy będą mogli się ubiegać o dopłaty do czynszu. Lokatorzy dotychczasowych inwestycji pobierają od ok. 150 do 800 zł miesięcznie takiej dopłaty. Kierownik Biura Nadzoru Właścicielskiego Urzędu Miejskiego w Radomiu Małgorzata Błażewicz:

- Najemcy nie byli informowani indywidualnie o wysokości czynszu, ale stawki znane były wcześniej i podawane w mediach, także ta informacja była ogólnodostępna. Nie było żadnych uwag co do wysokości tych stawek, ani informacji, że ktoś rezygnuje z mieszkania - mówi kierownik.

Przedstawiciel PFR Nieruchomości poinformowł, że wysokość czynszu będzie różna w zależności od atrakcyjności lokalu:

Najemcy będą mogli też liczyć na dopłaty. W zależności od liczby osób w gospodarstwie domowym będzie ona wynosiła ok. 350 zł.

Przypomnijmy, przy ul. Tytoniowej powstają 124 mieszkania (od 1 do 4-pokojowych) z podstawowym wykończeniem „pod klucz”. Kawalerki mają ok. 30 m kw., 2-pokojowe: od 36 do ponad 47 m kw., 3-pokojowe: od 51 do 65 m kw., a 4-pokojowe: od 66 do 75 m kw.