Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Wincenty Lewoniuk i męczennicy z Pratulina
Dziś jest: Niedziela, 23 stycznia 2022

RADOM

Prawie 140 pacjentów zakażonych koronawirusem w radomskim szpitalu

czwartek, 02 grudnia 2021 16:13 / Autor: Michał Kaczor
fot. Radio Plus Radom
Michał Kaczor

W Radomskim Szpitalu Specjalistycznym znajduje się obecnie 140 pacjentów zakażonych koronawirusem. Wojewoda zdecydował o zwiększeniu liczby łóżek w Iłży, Lipsku i Nowym Mieście nad Pilicą.

Materiał w wersji audio:

W szpitalu tymczasowym w Radomiu jest przygotowanych 80 łóżek zwykłych i 20 respiratorowych. W całym Radomskim Szpitalu Specjalistycznym przebywa obecnie 140 pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2.

- Do szpitala tymczasowego trafiają osoby wyłącznie chore na COVID-19. Pacjenci chorzy na COVID-19, ale tacy, dla których COVID nie jest podstawą hospitalizacji, są przyjmowani do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego - tłumaczy Elżbieta Cieślak, rzecznik szpitala.

Od 6 grudnia szpitalem covidowym stanie się lecznica w Iłży. To decyzja wojewody mazowieckiego.

- Szpital w Iłży otrzymał nową decyzję wojewody mazowieckiego, która nakłada na niego obowiązek przygotowania 85 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, w tym 5 łóżek respiratorowych - mówi Marcin Genca, rzecznik Starostwa Powiatowego w Radomiu.

Obecnie w placówce jest 59 łóżek "covidowych".

- W czwartek, 2 grudnia, w szpitalu w Iłży było 9 łóżek "covidowych" i 3 z respiratorami. Jednocześnie Szpital Powiatowy w Pionkach rozpoczął transport pacjentów zakażonych koronawirusem do szpitala w Iłży - dodaje Genca.

Zwiększona została także liczba łóżek covidowych w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą.

- 74 są przygotowane do szpitala covidowego. Pacjenci zostali przeniesieni do innych szpitali - mówi Krzysztof Ambroziak, starosta grójecki.

Wojewoda zdecydował też o zwiększeniu liczby łóżek dla pacjentów zakażonych koronawirusem w szpitalu w Lipsku.

- Zwiększyliśmy od godziny 12:00 liczbę łóżek covidowych o 25. Są one zlokalizowane w oddziale chirurgicznym - mówi Joanna Garganisz-Studniarz, zastępca dyrektora w szpitalu.

Obecnie w województwie mazowieckim przygotowanych jest prawie 4 tysiące łóżek dla pacjentów z Covid-19, w tym 387 miejsc respiratorowych.