Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
CZŁOWIEK Z BLISKA
Małgorzata Świtała
Patron dnia: bł. Jerzy Matulewicz, biskup
Dziś jest: Czwartek, 27 stycznia 2022

RADOM

Kiedyś sanepid, niedługo oddział rehabilitacji

wtorek, 07 grudnia 2021 12:13 / Autor: Monika Nowakowska
foto: MSS
Monika Nowakowska

Budynek, w którym kiedyś mieścił się sanepid przy ul. Aleksandrowicza w Radomiu zmieni przeznaczenie - po remoncie pomieszczenia zaadoptowane zostaną na potrzeby rehabilitacji dla dzieci.

Budynek na Józefowie, w którym dawniej mieścił się radomski sanepid, to własność Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego. Obiekt od lat stoi nieużywany i niszczeje, bo lecznica przez lata nie miała pieniędzy, aby go zaadaptować na własne potrzeby.

Modernizacja budynku po dawnej siedzibie sanepidu na rzecz Zespołu Rehabilitacji dla Dzieci, Działu Technicznego oraz Archiwum Zakładowego szpitala rozpoczęła się w czerwcu tego roku. Remont przebiega sprawnie i zgodnie z harmonogramem. W środku zakończone zostały prace tynkarskie, a na zewnątrz prace związane z pokryciem dachowym. Aktualnie trwają prace elewacyjne a w środku roboty związane z podkładami podposadzkowymi oraz posadzkami w przyszłych pomieszczeniach dla Archiwum Zakładowego szpitala.Trwają również prace instalacyjne dotyczące elektryki, instalacji sanitarnych, wentylacyjnych i klimatyzacji. - Na przełomie grudnia i stycznia wykonawca przystąpi do robót wykończeniowych wewnątrz pomieszczeń - mówi rzecznik szpitala na Józefowie Karolina Gajewska:

Po remoncie pomieszczenia Archiwum Zakładowego znajdować się będą na poziomie -1, a sale ćwiczeń, gabinety zabiegowe oraz pomieszczenia administracyjne dla Zespołu Rehabilitacji dla Dzieci i Działu Technicznego na poziomie 0. Będą indywidualne sale dla małych pacjentów, by zwiększyć komfort i bezpieczeństwo niemowląt i dzieci. Przewidziano również miejsca parkingowe obok budynku.

Wolno stojący budynek jest połączony ze szpitalem podziemnym korytarzem, dzięki czemu dzieci z innych oddziałów będą w łatwy i bezpieczny sposób dowożone na rehabilitację.

Prace mają potrwać do września 2022 roku.

Prace pochłoną 14,5 mln zł. Pieniądze na ten cel w całości pochodzą ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Wykonawcą remontu jest firma Top Construction LTD Spółka Jawna z siedzibą w Warszawie.