Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
CZŁOWIEK Z BLISKA
Małgorzata Świtała
Patron dnia: bł. Jerzy Matulewicz, biskup
Dziś jest: Czwartek, 27 stycznia 2022

RADOM

Seans dla bohatera radomskiej „Solidarności”

wtorek, 07 grudnia 2021 13:10 / Autor: Monika Nowakowska
foto: RMizera/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

12 grudnia o godzinie 12.00 w Resursie Obywatelskiej w Radomiu odbędzie się pokaz charytatywny filmu pt.: „Kamień” w reżyserii Jacka Gwizdały - wpływy z seansu przeznaczone zostaną na rehabilitację Bronisława Kawęckiego jednego z założycieli radomskiej „Solidarności” w 1981 r.

Bronisław Kawęcki - zasłużony działacz radomskiej Solidarności, przewodniczący Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Protestu Robotniczego Czerwiec ’76, potrzebuje pomocy. Wiosną tego roku przeszedł ciężki udar. Jest częściowo sparaliżowany, ma kłopoty z poruszaniem się i komunikacją. Obecnie wymaga długotrwałej oraz kosztownej rehabilitacji fizjoterapeutycznej, psychologicznej i logopedycznej.

Jak wielu ludzi, którzy w czasach PRL działali czynnie w „Solidarności”, a potem w opozycyjnym podziemiu i w związku z tą działalnością tracili pracę, obecnie utrzymuje się ze skromnej emerytury. Tymczasem koszt opieki i specjalistycznych zabiegów jest bardzo wysoki.

- Bronisław Kawęcki większość swojego życia poświęcił na pomaganie innym, teraz sam pilnie potrzebuje pomocy. Nie chodzi zresztą tylko o pieniądze, ale też o pamięć i zwykły gest ludzkiej solidarności - pisze organizator wydarzenia,wiceprzewodniczący NSZZ „Solidarność” Rolników Indywidualnych Tomasz Świtka.