Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Rita z Cascia, zakonnica
Dziś jest: Niedziela, 22 maja 2022

RADOM

PiS za budową szpitala klinicznego w Radomiu

poniedziałek, 24 stycznia 2022 15:53 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Posłowie PiS zgłosili budowę szpitala klinicznego w Radomiu do Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego - poinformował poseł Marek Suski. Inwestycja może rozwiązać problemy z leczeniem pacjentów z miasta i regionu radomskiego. Ideę budowy placówki popiera wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

Parlamantarzystę nie przekonue lokalizacja budowy lecznicy. Przypomnijmy, że władze Radomia wskazują miejsce, gdzie mógłby powstać taki szpital. To działka o powierzchni trzech hektarów, między ulicą Łąkową i Sobótki na Osiedlu Południe.

- Duże tereny są w Krychnowicach, dlatego warto pomyśleć o rozbudowie i modernizacji części istniejących już tam obiektów. Być może warto tę koncepcję rozważyć, ale decyzja musi należeć już do fachowców. Mimo wszystko jesteśmy gotowi poprzeć koncepcję budowy szpitala klinicznego w naszym mieście - przekonuje poseł Marek Suski:

W 200-tysięcznym Radomiu działają obecnie dwa szpitale specjalistyczne - miejski i wojewódzki. Trzeci - psychiatryczny - znajduje się w Krychnowicach.