Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Bernardyn ze Sieny, prezbiter
Dziś jest: Piątek, 20 maja 2022

RADOM

Sarna schroniła się w piwnicy przy Niedziałkowskiego

wtorek, 25 stycznia 2022 13:19 / Autor: Monika Nowakowska
foto: Straż Miejska/Radom
Monika Nowakowska

Zwierzęta leśne coraz częściej pojawiają się w miastach. W takich sytuacjach najlepiej wezwać ekopatrol Straży Miejskiej. Ostatnio mundurowi interweniowali w przypadku zabłąkanej sarny.

Ekopatrol wezwany został przez jednego z mieszkańców kamienicy przy ul. Niedziałkowskiego w Radomiu. Strażnicy miejscy wezwali do pomocy lekarza weterynarii. Po podaniu środka usypiającego zwierzę odwiezione zostało do ZOO-Ratownictwa w Garbatce Letnisku.

- Tam została ona opatrzona i odpowiednio zaopiekowana - mówi zastępca komendanta Straży Miejskiej w Radomiu Grzegorz Sambor:

Dzikie zwierzęta coraz śmielej podchodzą do terenów zamieszkałych. Wszystko przez stałe poszerzanie terenów zurbanizowanych. Ponadto tereny zamieszkałe przez ludzi stanowią dla nich łakomy kąsek. Niezabezpieczone śmietniki, to łatwy i nieograniczony dostęp do pożywienia dla zwierząt, które szukają przetrwania.

Strażnicy miejscy przypominają i apelują, aby w każdym takim przypadku zachować ostrożność, spokój i nie szukać kontaktu ze zwierzęciem.