Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Bernardyn ze Sieny, prezbiter
Dziś jest: Piątek, 20 maja 2022

RADOM

W poniedziałek pogrzeb Magdaleny Ciepielak

wtorek, 25 stycznia 2022 14:03 / Autor: Kamil Zapora
foto: Marcin Kucewicz/ Gazeta Wyborcza
Kamil Zapora

W poniedziałek 31 stycznia o godzinie 12 w kościele św. Wacława na Starym Mieście odprawiona zostanie msza, a po niej zaplanowano przejazd na cmentarz w Suchedniowie gdzie odbędą się dalsze uroczystości pogrzebowe. Rodzina prosi, by nie przynosić kwiatów i zniczy, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze składać w kościele św. Wacława z przeznaczeniem na KCM "Arka ", z którym Magda od zawsze współpracowała.

O śmierci Magdaleny Ciepielak informowaliśmy w sobotę. Dziennikarstwo było Jej ogromną pasją i powołaniem, jedynym zawodem jaki wykonywała. Najpierw, zaraz po studiach na Uniwersytecie Jagiellońskim w radomskiej redakcji "Życia Warszawy", od połowy lat 90. - "Gazety Wyborczej". - Setki tysięcy zapisanych stron i zawsze ten sam cel - dociec prawdy, pokazać ludzką krzywdę, nieprawidłowości i tak komuś pomóc, uczynić świat, choć odrobinę lepszym - opowiada jej była koleżanka redakcyjna Renata Metzger.

Od jesieni 2019 Magda zmagała się z rakiem. Dzielnie walczyła o każdy dzień. Dla rodziny - syna i wnuków, matki, męża, siostry z rodziną i dla przyjaciół.