Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Bernard z Clairvaux
Dziś jest: Sobota, 20 sierpnia 2022

Samorząd

Nieznacznie wzrosną ceny za odbiór śmieci w Radomiu

poniedziałek, 28 marca 2022 13:14 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Radomscy radni zdecydowali o podwyższeniu kosztów za odbiór odpadów komunalnych. Było to piąte podejście w tej sprawie. Uchwała wprowadza ujednolicony system opłat - znika różnicowanie ze względu powierzchnię zajmowanego lokalu.

Wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik uważa, że wprowadzone podwyżki nie rozwiążą problemu z odbiorem odpadów w mieście. Przed przegłosowaniem uchwały, w miejskim systemie śmieciowym brakowało ok. 20 mln złotych. - Dzisiejsza uchwała spowoduje, że w systemu nadal będzie brakować ok. 15 mln złotych – powiedział Jerzy Zawodnik:

Radny Kazimierz Woźniak, który jest również prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej Łucznik w Radomiu powiedział, że uchwała nie powinna być podjęta. - Skala podwyżki nie rozwiązuje problemu. W systemie nadal będzie za mało pieniędzy. Trzeba zwiększyć częstotliwość odbioru odpadów papierowych – tłumaczył radny Woźniak:

Przed zarzutami broni się szef klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości Łukasz Podlewski. - Dzisiaj zrobiliśmy pierwszy krok. Mamy unormowany stosunek dotyczący metody naliczania odpadów. Kolejny krok to przetargi, które niebawem będą ogłoszone. Czeka nas poważna dyskusja nad śmieciami w mieście – uważa radny Podlewski:

W mysl podjętej dzisiaj uchwały, że jeżeli odpady są zbierane i odbierane w sposób selektywny w zabudowie jednorodzinnej miesięczna stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wynosi:

a) dla jednoosobowego gospodarstwa domowego 17,00 zł

b) dla wieloosobowego gospodarstwa domowego 40,00 zł

2. Jeżeli odpady są zbierane i odbierane w sposób selektywny w zabudowie wielorodzinnej miesięczna stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wynosi:

a) dla jednoosobowego gospodarstwa domowego 15,00 zł

b) dla wieloosobowego gospodarstwa domowego 33,00 zł

3. Jeżeli właściciel nieruchomości nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny w zabudowie jednorodzinnej miesięczna stawka opłaty podwyższonej za gospodarowanie odpadami komunalnymi wynosi:

a) dla jednoosobowego gospodarstwa domowego 51,00 zł

b) dla wieloosobowego gospodarstwa domowego 120,00 zł

4. Jeżeli właściciel nieruchomości nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny w zabudowie wielorodzinnej miesięczna stawka opłaty podwyższonej za gospodarowanie odpadami komunalnymi wynosi:

a) dla jednoosobowego gospodarstwa domowego 45,00 zł

b) dla wieloosobowego gospodarstwa domowego 99,00 zł