Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Pierwsi Męczennicy Świętego Kościoła Rzymskiego
Dziś jest: Czwartek, 30 czerwca 2022

RADOM

W Lesie Kapturskim posadzili nowy las...

czwartek, 28 kwietnia 2022 18:06 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
fot. Wojtek Sałek
Magdalena Gliszczyńska

VIII Święto Sadzenia Lasu odbyło się dziś w Lesie Kapturskim na terenie Nadleśnictwa Radom. Nowe pokolenie lasu - prawie 5 tysięcy nowych drzewek, posadzili leśnicy, kapłani, samorządowcy, mundurowi oraz dzieci i młodzież z radomskich szkół.

Po przerwie związanej z pandemią radomscy leśnicy z Nadleśnictwa Radom zaprosili dziś na ogólnopolską akcję sadzenia drzew pod nazwą "Sadzimy tysiąc drzew na minutę". Wzięli w niej udział przedstawiciele władz samorządowych, przedstawiciele służb mundurowych, młodzież szkolna i leśnicy. Jerzy Jacek Karaśkiewicz nadleśniczy Nadleśnictwa Radom nie krył zadowolenia, że ponownie można było zorganizować sadzenie lasu, tym bardziej, że w akcji wzięli udział młodzi ludzie

A co mówili uczniowie, którzy wzięli udział w dzisiejszej akcji?

 

Dziś także odsłonięty i poświęcony został kamień na pamiątkę Święta Lasu, które swoją historią sięga czasów przedwojennych.
Na zakończenie dzisiejszej uroczystości dla uczestników przygotowany był leśnym poczęstunku oraz ognisko. Można było również zobaczyć występ Zespołu Sygnalistów Myśliwskich przy RDLP w Radomiu. Wydarzeniem towarzyszącym była wystawa "Święto Lasu dawniej i dziś".