Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Jan Nepomucen, prezbiter i męczennik
Dziś jest: Sobota, 21 maja 2022

RADOM

Pomoc dla Ukraińców szukających pracy

wtorek, 10 maj 2022 15:01 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

W Radomiu rusza Punkt Konsultacyjny "Jak znaleźć pracę w Polsce?" skierowany do uchodźców z Ukrainy. Będzie czynny w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Limanowskiego 134. Wsparcia językowego udzielą wolontariusze radomskiej Caritas.

Celem punktu konsultacyjnego jest przekazanie informacji na temat zatrudniania cudzoziemców, szeroko rozumianego rynku pracy w Polsce oraz instytucji, metod poszukiwania pracy, przekwalifikowania się, uznania kwalifikacji zawodowych, możliwych formach wsparcia, prowadzenia działalności gospodarczej, sporządzania dokumentów aplikacyjnych - mówi Janusz Wojcieszek-Łyś z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Radomiu.

Osoby zainteresowane będą mogły porozmawiać na ten temat z pracownikami radomskiej filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie, Wojewódzkiej Komendy OHP i Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Radomiu oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Punkt zostanie uruchomiony w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych oraz Europejskich Dni Pracodawców w dniach: 12, 13 oraz 16 i 17 maja 2022 r. w godzinach od 10 do 14.