Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Tomasz Apostoł
Dziś jest: Niedziela, 03 lipca 2022

RADOM

Wiadukt na ul. Żeromskiego - jest ogłoszony przetarg

wtorek, 21 czerwca 2022 14:23 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu ogłosił przetarg na przebudowę wiaduktu w ciągu ul. Żeromskiego. Wybrany wykonawca będzie miał od momentu podpisania umowy 24 miesiące na realizację zadania.

Ogłoszenie o przetargu zostało już wysłane do dziennika Unii Europejskiej, a w piątek ma ukazać się na stronie MZDiK.

- Rozpoczynamy procedurę wyłaniania wykonawcy budowy nowego wiaduktu. To, co mamy za plecami zniknie. Pojawi się nowy wiadukt o długości 300 metrów i 30 metrów szerokości. Obiekt ma obsłużyć mieszkańców Radomia i pasażerów, którzy będą chcieli odlecieć z radomskiego lotniska - mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

W przyszłym roku ma rozpocząć działalność lotnisko w Radomiu. Wiceprezydent deklaruje, że komunikacja miejska poradzi sobie z przewozem pasażerów z dworca głównego.

- Ruch lotniczy szacowany na pierwszy rok działalności lotniska to 300 tysięcy pasażerów. Niech 10% przyjedzie pociągiem, to 30 tysięcy pasażerów, którzy dotrą do Radomia koleją. Radomska komunikacja miejska obsługuje 30 milionów pasażerów, więc damy sobie radę, żeby przewieźć ich z dworca głównego - zapewnia wiceprezydent.

Od podpisania umowy wykonawca będzie miał 24 miesiące na realizację inwestycji.

Miasto pozyskało na realizację inwestycji 65 mln zł z Polskiego Ładu i 30 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.