Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY PLUS
Jacek Prusinowski
Patron dnia: św. Ireneusz, biskup i męczennik
Dziś jest: Wtorek, 28 czerwca 2022

RADOM

Radom znowu zagra w filmie. Tym razem będzie to "Akademia pana Kleksa"

czwartek, 23 czerwca 2022 12:12 / Autor: Ewelina Walczak
Ewelina Walczak

Casting do "Akademii Pana Kleksa"! Doświadczenie przed kamerą nie jest wymagane.

Akademia Pana Kleksa, w reżyserii Macieja Kawulskiego, to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80. W Ambrożego Kleksa wcieli się Tomasz Kot, a Adę Niezgódkę zagra Antonina Litwiniak.

Na plan filmowy poszukiwane są kobiety i mężczyźni w wieku 18-60 lat z Radomia i okolic, w tym również osoby różnych narodowości. Nie jest wymagane doświadczenie pzrzed kamerą, ale jest ono mile widziane. Zdjęcia bęa się odbywały w Radomiu.

Jak się zgłosić i wystąpić w filmie?

Zainteresowane osoby są proszone o wysłanie zgłoszenia na adres radom@sceneria.com.pl. W treści zgłoszenia należy podać imię, nazwisko, wiek, nr telefonu, oraz aktualne zdjęcie twarzy i sylwetki. Zdjęcia bez filtrów, osób towarzyszących na zdjęciu, bez okularów przeciwsłonecznych, najlepiej na jednolitym tle. E-mail należy zatytułować: RADOM

Twórcy i aktorzy o filmie 

-To ogromne wyzwanie, a jak człowiek się mierzy z wyzwaniem, to wie, że żyje. To dla mnie również olbrzymi zaszczyt, ponieważ w mojej świadomości Piotr Fronczewski jest absolutnie najfantastyczniejszym Kleksem, więc czuję także presję. Sam fakt, że mogę wejść na plan, realizować ten film, taki pomnik z naszego dzieciństwa to niezwykłe przeżycie, ponieważ w naszych głowach ma on ogromny ładunek emocjonalny, zwłaszcza w moim pokoleniu – Tomasz Kot, filmowy Ambroży Kleks.

– Akademia Pana Kleksa to szkoła marzeń dla każdego młodego człowieka. Jest charyzmatyczny, mądry nauczyciel, który stawia na rozwój i wyobraźnię. Jego szkoła pokazuje możliwości, wspiera, nie ocenia, uczy tolerancji. Nie wyklucza.- Tak o filmie Akademia Pana Kleksa mówią twórcy filmu.