Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: Niedziela, 14 sierpnia 2022

RADOM

W wieku 92 lat zmarł Aleksander Sawicki. Uroczystości pogrzebowe w środę

poniedziałek, 27 czerwca 2022 13:50 / Autor: Ewelina Walczak
fot. pixabay
Ewelina Walczak

Aleksander Sawicki był zasłużonym działaczem, społecznikiem, którego celem była ochrona dóbr kultury i tradycji Radomia.Wieloletni przewodniczący Społecznego Komitetu Ratowania Zabytków Radomia

Aleksander Sawicki- to z jego inicjatywy w 1997 roku powstał Społeczny Komitet Ratowania Zabytków Radomia. Andrzej Sawicki chciał by młodzi ludzie znali historię swojego miasta. Ratował kapliczki m.in. kapliczkę Św. Rocha w Radomiu. Był inicjatorem badań archeologicznych na Zamku Królewskim w Radomiu, prac porządkowych na terenie grodziska Piotrówka czy wykonania tablic pamiątkowych. Jego celem było ochrona dóbr kultury i tradycji. Uświadamianie społeczeństwa dlaczego tak ważne i potrzebne jest ratowanie zabytków Radomia. Autor wielu książek i innych publikacji poświęconych historii i zabytkom Radomia.O uroczystościach pogrzebowych poinformujemy wkrótce. 

Pogrzeb Aleksandra Sawickiego odbędzie się w środę tj. 29 czerwca o godzinie 10:00 w kościele Św. Rodziny przy ul. Kelles- Krauza. Ciąg dalszy uroczystości na cmentarzu rzymskokatolickim przy ul. Limanowskiego.