Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Sancja Szymkowiak, zakonnica
Dziś jest: Czwartek, 18 sierpnia 2022

RADOM

Projekt "Dostępna szkoła" w Radomiu

czwartek, 07 lipca 2022 13:49 / Autor: Magdalena Król
fot. Anna Wróblewska/UM Radom
Magdalena Król

Dobra wiadomość dla uczniów z PSP 14 przy ul. Wierzbickiej i PSP nr 3 przy ul. Sobieskiego. W tych dwóch szkołach podstawowych w Radomiu będzie realizowany projekt „Dostępna szkoła”. 

Na realizację tego projektu miasto otrzymało 1 mln 350 tys. złotych z Fundacji „Fundusz Współpracy". To pieniądze, które pochodzą ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

- Projekt„Dostępna szkoła” jest realizowany w sześćdziesięciu szkołach w trzydziestu miastach na terenie całego kraju. Jego celem jest opracowanie i upowszechnienie uniwersalnego modelu określającego standardy dostępności szkoły - wyjaśnia wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Projekt „Dostępna szkoła w Radomiu” będzie realizowany w Publicznej Szkole Podstawowej nr 14 oraz w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3. Przetarg na remont budynku PSP 14 przy ul. Wierzbickiej został już ogłoszony. Planowany zakres robót obejmuje m.in. remont ciągów pieszych prowadzących do obiektów szkolnych, montaż furtki i bramy w ogrodzeniu od ul. Wjazdowej, remont pochylni dla osób niepełnosprawnych wraz z remontem schodów wejściowych, wymianę istniejących balustrad na klatce schodowej, remont posadzek, montaż nowych urządzeń sanitarnych, wymianę drzwi wewnętrznych, malowanie pomieszczeń, w tym m.in. sal lekcyjnych i rewalidacyjnych oraz świetlicy, stołówki i biblioteki.

- Bardzo się cieszymy z pozyskanych pieniędzy, zwłaszcza że z każdym rokiem mamy coraz więcej dzieci z orzeczeniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Dlatego modernizacja szkolnej infrastruktury i dostosowywanie jej do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami jest tak potrzebna i traktowana przez nas priorytetowo - mówi wiceprezydent Katarzyna Kalinowska.

Projekt „Dostępna szkoła w Radomiu” będzie realizowany do sierpnia 2023 roku.