Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Jacek, prezbiter
Dziś jest: Środa, 17 sierpnia 2022

RADOM

Producenci papryki będą protestować w Radomiu

poniedziałek, 25 lipca 2022 15:18 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Sezon paprykowy nie rozpoczął się na dobre, a już niektóre sieci handlowe zaczynają wprowadzać promocyjne ceny, które w konsekwencji mogą doprowadzić do upadku wiele gospodarstw rolnych. 

Paweł Myziak, wiceprezes Zrzeszenia Producentów Papryki Rzeczypospolitej Polskiej mówi, że rolnicy nie mogą się zgodzić na ceny poniżej kosztów produkcji. W jednej zagranicznej sieci handlowej pojawiła się papryka za ok. 5 zł za kilogram. - To cena dumpingowa. W Polsce jest to zabronione, dlatego część naszego środowiska będzie jutro protestować w Radomiu, a druga wybiera się na rozmowy do ministerstwa rolnictwa – powiedział Paweł Myziak:

Marcin Bednarek jest największym producentem papryki w Polsce. Mieszka w Grabowej w powiecie przysuskim. - Odnotowujemy wzrost cen nawozów, czy energii elektrycznej, a z drugiej strony w jednej z sieci handlowych pojawiła się papryka za ok. 5 zł za kilogram. Nie możemy się z tym zgodzić. Jeśli ta sytuacja będzie się utrzymywać, to produkcja papryki w roku przyszłym zmniejszy się nawet o połowę – powiedział rolnik z Grabowej:

Protest rolników z zagłębia paprykowe odbędzie się 26 lipca o godzinie 11.00 przy jednym z marketów na ul. Mireckiego w Radomiu.