Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: bł. Innocenty XI, papież
Dziś jest: Piątek, 12 sierpnia 2022

RADOM

W Arce powstała minibiblioteczka z ukraińskimi książkami dla dzieci i młodzieży. To był dar serca

czwartek, 04 sierpnia 2022 12:20 / Autor: Ewelina Walczak
Ewelina Walczak

250 książek już mogą wypożyczać miłośnicy papierowych publikacji w swoim ojczystym języku. Teraz maluchy będą mogły poczuć się jak w domu.

Z inicjatywy Mirosława Szymanowskiego, pracownika Powiatowego Urzędu Pracy do Arki trafiło 250 książek dla dzieci i młodzieży w języku ukraińskim. Dar prosto z serca dla tych, którzy go najbardziej potrzebują. Baki, książki dla młodzieży oraz publikacje o tematyce religijnej już są możliwe do wypożyczenia dla wszystkich zainteresowanych. - Na co dzień zajmuję się obsługą obywateli Ukrainy. W czasie spotkania z jedną z rodzin, starsza pani powiedziała, że dzieciom ukraińskim brakuje książek w ich języku. Szczególnie maluchy poczułyby się jak w domu, gdyby można im było poczytać ,,na dobranoc’’- mówi pan Mirosław Szymański, pracownik Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu:

Książki, które zostały wczoraj przekazane część z nich zostanie w Arce przy Kelles Krauza, dodatkowo cześć zostanie przekazana do klubów dla dzieci i młodzieży, które są prowadzone przez Arkę. Mówi Agnieszka Banasik z Centrum Stowarzyszenia Arka:

Czytanie dziecku może zdziałać cuda. Nasi sąsiedzi pospiesznie opuszczając kraj ogarnięty wojną, nie mogli zabrać ulubionych książki swych pociech. Dzięki inicjatywie pana Mirosława możemy zapewnić dzieciom ukraińskim bajki w ich języku.