Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Andrzej Apostoł
Dziś jest: Wtorek, 30 listopada 2021

RADOM

Debata kandydatów na targu w Opocznie

czwartek, 27 listopada 2014 13:29 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Rozmawiali m.in. o podziale gminy, bezrobociu i terenach inwestycyjnych. Na opoczyńskim targu zakończyła się debata między kandydatami na burmistrza Opoczna: Janem Wieruszewskim i Rafałem Kądzielą.

Z pomysłem na taką debatę wyszedł Rafał Kądziela. Burmistrz Jan Wieruszewski proponował wcześniej spotkanie w domu kultury. Ostatecznie jednak obaj kandydaci na burmistrza Opoczna spotkali się dopiero na opoczyńskim targu. Kandydaci dyskutowali na tematy, które już wcześniej pojawialy się w ich kampanii. Była mowa o bezrobociu, promocji, utracie tożsamości, podziale gminy na miasto i wieś. W czasie spotkania swoje pytania zadawali też mieszkańcy. Debata trwała niewiele ponad godzinę. Przysłuchiwała się jej spora grupa osób, głównie oponentów burmistrza.
W jakim stopniu kandydaci na burmistrza przekonali wyborców do swoich racji, będzie można się przekonać już  niedługo. Druga tura wyborów na burmistrza Opoczna już w najbliższą niedzielę.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.